Enka Sigorta Anasayfa l Site Haritası

AK SİGORTA

Güneş Sigorta A.Ş.

  Call Center:0212 444 1 957
Adres : Güneş Plaza, Büyükdere Cad. No:110 34394 Esentepe-Şişli / İSTANBUL 
Telefon : 0 (212) 444 19 57
Fax : 0 (212) 355 64 64
E-Posta   -
İnternet : www.gunessigorta.com.tr
anlaşmalı servisler Anlaşmalı Servisler
anlaşmalı sağlık kuruluşları Anlaşmalı Sağlık Kuruluşları

Şirket Bilgileri

'Yarın da Güneş Doğacak' 

Şirketin tarihçesi 
 
Sigorta sektöründe başarıyla geçen 45 yıl... 1957 yılında Vakıflar Bankası ve Toprak Mahsulleri Ofisi(TMO) önderliğinde, 2.5 Milyon TL sermaye (1957 yılındaki USD karşılığı 892.857 USD'dir.) ile kurulan Güneş Sigorta, Türkiye genelinde faaliyet gösteren 60'tan fazla sigorta şirketi içinde, kamu sorumluluğunu, yabancı sermayenin verdiği güç ve özel sektör girişimci performansı ile birleştirerek yangın, kaza, nakliyat, mühendislik, hukuksal koruma, tarım ve sağlık gibi tüm sigortacılık branşlarında faaliyet göstermektedir. 
 
Faaliyet alanı 
 
Güneş Sigorta'nın sigortacılıkta ana ilkesi, temel sigorta ihtiyaçlarını gerçekçi fiyatlarla tüketiciye sunmaktır. 45. faaliyet yılımızda deneyimi ve uzmanlığı ile şirketimiz, ülkemizdeki büyük endüstriyel kuruluşların sigortalarında da özellikle tercih edilmektedir. Bunun yanısıra 1.5 milyonu aşan sigortalımız güvence ihtiyacının karşılanmasında şirketimizi seçmiştir. 
 
Yangın, nakliyat, kaza, mühendislik, hukuksal koruma, tarım ve hayvancılık gibi ana sigorta branşlarının yanı sıra; konut ve işyeri yangın paket poliçeleri, hırsızlık, ferdi kaza, para nakli, cam kırılması, ürün sorumluluk, Otel Paket Sigortası, Seyahat Sigortası, Ofis Sigortası, Muayenehane Sigortası, kar kaybı, kasko, trafik, yeşil kart gibi sigorta türleri ile yaşamın her alanında yaygın Güneş Sigorta güvencesi yaşanmaktadır. 
 
Ayrıca, ticari ve endüstriyel risk sigortaları, uçak, helikopter, gemi ve kara nakil araçları, filo sigortaları, ağır sanayi dallarında da Güneş Sigorta iş dünyasının ihtiyaçlarına cevap vermektedir. 
Sektörün rekabet ortamı içinde sigortalıya en iyi hizmeti vermeyi amaçlayan şirketimiz, ürünlerinin geliştirilmesi ve yenilerinin hizmete sunulması gibi standart çalışmaların dışında pazarlama, risk mühendisliği, planlama, araştırma ve geliştirme, istatistik birimleri ile de sigortacılıkta çağdaşlık çizgisini yakalamıştır. 
 
Hayat Sigortası poliçeleri ile ilgili aktif pazarlama faaliyetleri 01.01.1992 tarihinde kurularak faaliyete başlayan, kurucu ortağı olduğumuz Güneş Hayat Sigorta A.Ş. tarafından sürdürülmektedir. 
 
Şirketin sermaye yapısı 
 
 
 
Güneş Sigorta'nın 120 Trilyon TL kayıtlı, 75 Trilyon TL olan çıkarılmış sermayesine katılan kuruluşlar, faaliyet göterdikleri sektör içinde önde gelen ve mali yapıları güçlü müesseselerdir. Bunlardan Güneş Sigorta'nın %34.2242'sine sahip olan Türkiye Vakıflar Bankası, büyük mevduat hacmi, 343 Trilyonluk sermayesi ile dünyanın en büyük bankaları arasında yer alan ve üst sıralara hızla ilerleyen bir kuruluştur. 
 
Şirketimiz, 21 ülkede faaliyet gösteren ve Güneş Sigorta'nın %30 hissesine sahip olan GROUPAMA International Grubu'nun verdiği güçle gelecek yıllarda uluslararası deneyimlerin ışığında güç ve hizmet bakımından çok daha etkin olacaktır. %20.7658 lik payı halka arz edilmiş olan Güneş Sigorta, yarınlara güvenle bakmaktadır. 
 
Gayrimenkuller 
 
-Genel Müdürlük Binası Güneş Plaza 
-Eski Genel Müdürlük Binası Set Üstü No.13-15 
-Tekirdağ Yeniçiftlik Eğitim ve Dinlenme Tesisleri 
-Tekirdağ Yeniçiftlik Eğitim ve Dinlenme Tesisleri Parsel 2664 
-Beyoğlu Beşaret Sk. Apart Hotel Binası 
-Orta Anadolu Bölge Müdürlüğü Binası 
-Samsun İrtibat Bürosu Binası 
-Akdeniz Bölge Müdürlüğü Binası 
-Orta Anadolu Bölge Müdürlüğü Binası Gama İş Merkezi 
-Akdeniz Bölge Müdürlüğü Yeni Hizmet Binası 
-Karadeniz Bölge Müdürlüğü Yeni Hizmet Binası (Trabzon) 
-Güney Anadolu Bölge Müdürlüğü Yeni Hizmet Binası 
-Erzurum İrtibat Bürosu 
-Çengelköy Arsası 
-İzmir Konak Arsası   

<< Geri Dön
enka sigorta

Enkasigorta.com | Her hakkı saklıdır.
Gizlilik Politikası | Kullanıcı Sözleşmesi
Ürünlerimiz

Kasko              Trafik
Sağlık              Konut
DASK               Yıllık Hayat
Seyahat           Emeklilik
Bilgi Merkezi

Sigorta Terimleri Sözlüğü
Anlaşmalı Sigorta Şirketleri
Anlaşmalı Araç Servisleri
Hasar İşlemleri
Enka Sigorta

Hakkımızda
Ekibimiz
İnsan Kaynakları
Site Haritası
İletişim
enka sigorta